logo logo

MagMob este o revistă speciali­zată în domeniul mobilei, din care vă puteţi inspira atunci când trebuie să faceţi o ale­gere pentru casa, biroul sau gră­dina voastră.

Program de promovare la export

Fast Forward Editorial SRL

540322 Târgu Mureş, Str. Bistriţei nr. 9
Romania, jud. Mureş
RO 24342230 • J19/828/2008

+40-730-190077

zilahi@magazinulmobilei.ro
Publicitate

La Prestige Home este Spring Outlet

Pentru cei care doresc să petreacă ziua de 1 Mai în mod atipic, Prestige Home ar putea fi o propunere. Nu doar că și-au deschis în urmă cu 2 ani primul showroom fizic, dar în această perioadă jonglează cu reduceri de preț tentante la câteva dintre acele tapițate absolut necesare locuinței: colțare, canapele, paturi și saltele. Magazinul este deschis și mâine, între orele 10 și 16, așa că echipa Prestige Home vă așteaptă cu brațele deschise.

La Prestige Home este Spring Outlet
Andreea Chiru  |  30 Aprilie 2025

Zilele acestea au lansat de altfel campania Spring Outlet, în cadrul căreia o serie de piese de mobilă au prețuri reduse cu până la 25%. Și asta ținând cont de faptul că practică oricum prețuri de producător. Fabrica se găsește în Balotești, în apropierea Capitalei, la fel și magazinul de prezentare. Se lucrează inclusiv duminica.

În campania Spring Outlet, Prestige Home a înscris mai multe tipuri de canapele, dar și paturi, taburete, chiar și un model sau două de fotolii. Sunt reduceri de 10%, 15%, respectiv 25% în funcție de fiecare piesă, dar cele mai bune scăderi de preț au fost afiliate produselor cele mai voluminoase – canapele, în special tip colțar, și paturi matrimoniale. Printre acestea, patul Nice se bucură de eticheta best deal, fiind disponibil la jumătate de preț.

Cele mai vânate canapele
Politica de comunicare a echipei Prestige Home se adresează unui public țintă tânăr, cu un stil de viață confortabil și cu nevoi clare de armonie stilistică și relaxare în mod egal. Astfel că tapițatele fabricate sub acest brand se caracterizează prin design contemporan, materiale în trend (au și canapele îmbrăcate în velur sau boucle), funcții multiple și, mai ales, printr-o cromatică plină de viață. 

Realizând un top al celor mai vândute canapele, Prestige Home promovează colțarul Nomad în nuanță albastră, canapeaua Versa nuanța bej, colțarul Time în nuanța verde măsliniu, colțar Santos în nuanță gri deschis. Toate aceste modele sunt extensibile, unele dintre ele sunt și modulare, permițând reconfigurare pe parcursul zilei, în funcție de nevoile momentului.

Colțar Nomad – prestigehome.ro
Canapea Versa – prestigehome.ro
Colțar Time – prestigehome.ro
Colțar Santos – prestigehome.ro

Dar dincolo de recomandări, reduceri de preț și top vânzări, în showroomul Prestige Home e bine să intri pentru a descoperi întreaga ofertă a producătorului. Există cu mult mai multe modele și toate se pot personaliza la nivelul culorii și materialului.

Publicitate
Publicitate