logo logo

MagMob este o revistă speciali­zată în domeniul mobilei, din care vă puteţi inspira atunci când trebuie să faceţi o ale­gere pentru casa, biroul sau gră­dina voastră.

Fast Forward Editorial SRL

540322 Târgu Mureş, Str. Bistriţei nr. 9
Romania, jud. Mureş
RO 24342230 • J19/828/2008

+40-730-190077

zilahi@magazinulmobilei.ro

Carel – o masă pentru mai multe generații

Originari din Satu Mare, designerii din fabrica de mobilă Carel prețuiesc lemnul. Ca atare, piesele lor de mobilier transmit căldură, intimitate, împlinire. Să fie „vina” materialelor naturale – lemn masiv de stejar? Să fie „vina” designului geometric extrem de simplu, adaptat cu eleganță zilelor noastre?

carel1-3248
Când grija pentru design întâlnește calitatea lemnului/Carel.ro
Publicitate
Andreea Chiru  |  30 Martie 2018

Nu știm sigur, dar o masă de dining de la Carel este tot ce poate fi mai pitoresc în sens contemporan. Cea din imagine are blatul în formă circulară, cu patru picioare robuste, ingenios întrepătrunse pentru a asigura atât stabilitate, cât și o impresie vizuală foarte plăcută. Fibra lemnului sănătos, de stejar masiv, răzbate din plin pe blatul mesei de la Carel – nici nu merită acoperit cu o față de masă, decât eventual cu scopul apărării de pete sau accidentele obișnuite ale unei cine în familie.

www.carel.ro

Masa celor de la Carel este din lemn de stejar, ceea ce îi asigură trăinicia, fiind genul de masă pe care îl transmiți din generație în generație. Forma rotundă a blatului face această masă ideală pentru livingurile cu accente provensale, dar și rustice, aducând un plus de eleganță față de o masă cu unghiuri ascuțite. Este un produs românesc de calitate.
 

Publicitate